A Magyar Társasjátékdíjat a Magyar Társasjátékos Egyesület alapította 2010-ben. A díjat minden évben egy választott zsűri ítéli oda a legjobb magyar kiadású családi társasjátéknak.

2025. év - társasjátékdíj

 
2025 fődíjas társasjátéka:
Harmónia
Harmónia

Játékidő: 30-45 perc
Játékosszám: 1-4 fő
Ajánlott életkor: 10+
Magyar kiadó: Gémklub

A Harmónia hű a nevéhez, hiszen a játék célja, hogy az állatok harmonikusan benépesítsék a rendelkezésükre álló életteret. Ezt az életteret a játékosok fogják a táblájukon létrehozni, különböző típusú területekből, ügyesen taktikázva, hogy minden állat, amit kiválasztottak, elférjen a táblájukon. A játék egyesíti a nagy elődök (Azul, Cascadia) legjobb mechanizmusait, viszont a rengeteg különböző célkártyának köszönhetően az újrajátszhatóságot egy sokkal magasabb szintre emeli. Az egyszerű alapmechanizmus könnyen elsajátítható bárki számára, azonban a játék mélysége és változatossága gyakorlott játékosoknak is kitűnő agytornát biztosít.
További ajánlott társasjátékok:
Foxy
Kapocsváros
Ezüsthegy építészei

Foxy: A FOXY egy egyszerű és szórakoztató játék az egész családnak. A játékban állatokat figyelünk meg 4 helyszínen, miközben 20 körön keresztül egyre több és több lesz belőlük. Feladatunk feljegyezni, hogy abból a bizonyos állatból a játék eleje óta mennyit láttunk. Mivel a Foxy kiküszöböli a memóriajátékok legtöbb hibáját, bátran ajánlható e műfajt kevésbé kedvelőknek is. A róka pedig garantáltan felbukkan egyszer a játékban. Ha nem tudod pontosan a választ, tippelj kevesebbet, az is pontot ér. A játékidő rövid, de ebből több kört is le fogtok játszani egymás után.

Kapocsváros: Mit szeretne építeni a polgármester a cirkusz, a piac és a gyár mellé? Erre a kérdésre keressük a választ a Kapocsvárosban. Ez egy könnyed, asszociációs, kooperatív családi társasjáték, ahol a játékosok közösen próbálják kitalálni, hogy polgármesterük melyik épületet hova helyezné el. A egyik játékos a polgármester szerepében titokban kiválasztja, hogy melyik épület hová illik a legjobban a táblán, bármiféle asszociációt felhasználva. Gyár és kocsma mellé az óvoda? Miért is ne? Kell a munkaerőt nevelni időben…. Az efféle vicces kapcsolódások adják a játék savát-borsát. A többi játékosnak csak ki kell találni, hogy hova szánták őket. Ez egy vérbeli családi partijáték a javából.

Ezüsthegy építészei: Az Ezüsthegy Építészeiben megfordulnak a klasszikus szerepek. Ezúttal nem kalandozók vagyunk, akik egy labirintust derítenek fel, szörnyeket győznek le és kincseket markolnak fel, hanem mi vagyunk a labirintus építői, akik megtervezik a járatokat, és szörnyekkel, csapdákkal tömik tele a sötét folyosókat. A játék számos klasszikus mechanizmust használ (draftolás, hálózatépítés, stb.), és azokat olyan ügyesen fűzi egymásba, hogy a végeredmény nagyon jól működő, rendkívül szórakoztató lett. Az újrajátszhatóságot a sok különböző egyedi cél, és a rengeteg egyedi járatlap biztosítja. Elsősorban gyakorlottabb családok számára ajánlott, de egy kis segítséggel bárki könnyen belejöhet a játékba.

Különdíj: Hősök, kívül tágasabb!

Hősök, kívül tágasabb!
A zsűri különdíjjal jutalmazta a Hősök, kívül tágasabb! társasjátékot.

Ismered a történetet, amikor a harcos, a tolvaj, az íjász és a varázsló összefog, hogy a kazamaták mélyére behatolva ellopják a kincset, amelyet félelmetes szörnyek őriznek? A Hősök, kívül tágasabb! társasjátékban ezeket a szörnyeket alakítjuk és megpróbáljuk közösen megvédeni a kincsesládáinkat. 9 féle szörnnyel védhetjük értékes kazamatánkat, mindegyik saját egyedi paklival és képességekkel rendelkezik. A térkép moduláris felépítése, a különböző forgatókönyvek, a pakliépítés, az egyszerű ikonok óriási újrajátszhatóságot kölcsönöznek ennek a családoknak is elérhető és érthető labirintusfelfedező játéknak,de ha már könnyen legyőzitek a szörnyeket, a nehézséget is lehet növelni. A nevezés hiánya sem tudta visszatartani a zsűrit attól, hogy minden családnak ajánlja ezt a játékot.

A zsűri és biztottság

A díj 2025-ös zsűrijének tagjai:
  • Forgács Kinga
  • Krantz Domokos
  • Rigler László
  • Tóth Tamás
A szervezői bizottság tagjai:
  • Gyulai László
  • Paulik Tamás
  • Tasnádi Ákos

Email címünk:

 
győztes: Harmónia

2025-ben a Magyar Társasjátékdíj győztes társasjátéka a Harmónia című társasjáték lett.

A beválogatott játékok

Adatok 2025-höz

Ismerd meg, milyen társasjátékok jelentek meg az elmúlt két évben magyar nyelven, olvasd el a szabályukat, nézd meg, hogy néz ki a dobozuk!

Beválogatott játékok:

Dokumentumok:

Zsűritagok:

Forgács Kinga
Krantz Domokos
Rigler László
Tóth Tamás

Bizottsági tagok:

Gyulai László
Paulik Tamás
Tasnádi Ákos